On Mayıs Kız Öğrenci Yurdu Bahçelievler Şubesi’nde restoranımız hem yerli hem yabancı öğrencilerimizin beklentilerine cevap verebilmek gayesiyle farklı lezzetlerin nezih bir ortamda, güzel müzik eşliğinde ve candan bir ekibin hizmetiyle bir araya geldiği hoş bir mekan olarak tasarlanmıştır.

Böylesi güzel bir ortamın oluşmasını sağlayan temel faktör, romantik çizgilerde tasarlanmış özel mobilyasından barok duvar kağıdına ve şık porselen servislerde sunulan leziz yemeklerine varıncaya kadar titizlikle düşünülen tüm detaylardır.

Restoranımızı bir marka haline getiren bir diğer unsur ise her gün birinci sınıf aşçımız tarafından hazırlanan ve profesyonel ekibimiz tarafından servis edilen akşam yemeği menüleridir. Misafirlerimize, kendi zevkleri doğrultusunda seçim yapabilmeleri için tamamen geleneksel tatlarla buluşacakları, zengin ev yemeklerinden dünya mutfağına uzanan çeşitlerden oluşan iki ayrı menü sunarız. Bu menülerimizdeyse, başlangıç olarak sunduğumuz havuç tarator ve cacıktan zeytinyağlı ev yemeklerine ve türlü türlü salatalara uzanan Türk mutfağının güzide lezzetlerinin ardından zengin çorba çeşitleri, börek türleri, köfte/balık ve patates kızartma, pizza ve Çin böreği gibi ara sıcakların ardından servis edilen rosto, şnitzel, günün balığı ve yine, tabi ki, birbirinden leziz Türk ev yemekleri gibi dünya mutfağının en çok iz bırakan lezzetlerini ana yemekler arasında bulabilirsiniz. Yemek servisimizin ardından meyve, çay ve kahve servisi verilmektedir.

Sabah kahvaltısına gelince, konuklarımız her sabah, hemen hemen kırk çeşidi barındıran ve sürekli yenilenen açık büfemizden diledikleri ölçüde faydalanabilirler. Kahvaltı menümüzde, sıcak, soğuk ve diyet olmak üzere üç ana kategoride pek çok seçeneğe yer verdik. Bu seçenekler arasında, ev pizzası, salçalı sosis, tost çeşitleri, taze börekler ve poğaçalar, gözleme çeşitleri, yumurta (haşlanmış, sahanda veya omlet), peynir çeşitleri (tam yağlı beyaz, yağsız beyaz, cheddar, kaşar, labne), taze sebzeler (domates, salatalık ve mevsim yeşillikleri), zeytin çeşitleri, salam (diyet ve normal), reçel çeşitleri (diyet ve normal), bal, acuka, krem peynirli dip sos, tahin pekmez, çikolatalı fındık krema ve bunun gibi ekmek üstü lezzetleri bir arada bulabilirsiniz.

Vermekte olduğumuz pek çok hizmet gibi, On Mayıs Bahçelievler Şube’sinde restoran hizmetleri için de ayrıca bir ücret alınmamaktadır.